Jutkiewicz strzela dwa gole dla Evertonu

19-letni Lukas Jutkiewicz strzelił dwie bramki w meczu sparingowym Evertonu. klub Polaka przegrał jednak 2:4 z Cambridge United, drużyną z angielskiej V ligi.

Kaźmierczak przejdzie do Derby County ?

Polak wyszedł w pierwszym składzie Evertonu i zagrał 49 minut. W 20. minucie Jutkiewicz świetne podanie z lewej strony, przerzucił piłkę nad obrońcą, wpadł z nią w pole karne i precyzyjnym strzałem wyrównał na 1:1. 10 minut później po dośrodkowaniu O'Kane'a uderzył głową nie do obrony i było 2:1. Po przerwie drużynie Davida Moyesa szło już znacznie gorzej. Piłkarze Cambridge trzykrotnie pokonali bramkarza "The Toffees" i wygrali 4:2. Polskiego napastnika nie było już wtedy na boisku.

Jutkiewicz urodził się w Southampton. Jako 14-latek trafił do klubu Swindon Town. Trzy lata później zadebiutował w pierwszej drużynie. Do Evertonu trafił w 2007 roku. Grał głównie w drużynie rezerw, w pierwszej drużynie dwukrotnie siedział na ławce w meczach Pucharu UEFA. Ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w Plymouth (druga liga). Przed nowym sezonem wrócił do Liverpoolu, ale trudno mu będzie przebić się do pierwszego składu. O miejsce w ataku Evertonu będzie walczył m.in. z Andy'm Johnsonem, Yakubu Ayegbenim, czy Victorem Anichebe, który w poprzednim sezonie został uznany przez kibiców Evertonu za najlepszego młodego piłkarza sezonu.

W 2007 roku, po zainteresowaniu ze strony angielskiej federacji, Jutkiewicz ogłosił, że chce grać w reprezentacji Polski, ponieważ jego dziadkowie byli Polakami.

Michał Janota strzela i asystuje w Feyenoordzie ?