Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kiedyś był gwiazdą, teraz częściej bywa pośmiewiskiem. Anglia śmieje się z Wayne'a Rooneya

Wayne Rooney co jakiś czas trafia na łamy angielskich gazet, ale coraz rzadziej z powodów sportowych. Po ostatnim meczu obśmiany został przez kibiców w internecie. Szydzą oni z jego nieporadnej gry w spotkaniu z Arsenalem (0:2), a przede wszystkim jednej akcji, w której próbował zatrzymać Alexa Oxlade'a-Chamberlaina.
- Wayne Rooney jest w odczepionym wagonie i jego pobyt w Manchesterze United dobiega do nieuchronnego końca - to wniosek Roya Keane'a, byłego znakomitego pomocnika i kapitana ekipy z Old Trafford, po tym co zobaczył w decydujących momentach rewanżowego spotkania w ćwierćfinale Ligi Europy przeciw Anderlechtowi.

Zdanie Keane'a podzielają też inni. Przede wszystkim kibice, którzy po ostatniej porażce z Arsenalem (0:2) wyśmiewali Anglika w mediach społecznościowych, wysyłając go na sportową emeryturę do Chin albo do MLS (dla niewtajemniczonych: liga piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych).

Po ostatnim jego występie w internecie krąży mnóstwo żartów. Internauci szczególnie upodobali sobie jedną sytuację, w której Rooney w nieporadny sposób próbował zatrzymać Alexa Oxlade'a-Chamberlaina.

Wydaje się, że historia Rooneya na Old Traford właśnie dobiega końca. Kibice United nie są zadowoleni z jego gry, a Jose Mourinho wielokrotnie zwracał mu uwagę, że źle się prowadzi i nie wykorzystuje swojego potencjału.

Umowa Rooneya z Manchesterem United obowiązuje jednak do połowy 2019 roku.