Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United jako pierwszy klub Premier League wsparł fundację LGBT

Manchester United swoim partnerstwem z fundacją Stonewall będzie wspierał działania na rzecz środowisk LGBT w świecie sportu. Wśród kibiców pojawiły się głosy krytykujące ten ruch klubu.
Manchester United jest pierwszym klubem, który wsparł fundację zajmującą się kwestią praw mniejszości seksualnych. Dołączył także do TeamPride, czyli kooperacji firm, które chcą działać przez sport na rzecz równości. Należą tam m.in. Premier League, Adidas czy Sky Sports. "Czerwone Diabły" będą działać na rzecz rozwoju równości w piłce nożnej.

- Staramy być się liderem we wszystkim, co robimy. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym klubem sportowym, który dołączył do TeamPride - oświadczył Richard Arnold, dyrektor zarządzający w Manchesterze United.

- Klub zobowiązał się do szerzenia idei równości na wszelkie możliwe sposoby. Mamy 659 milionów fanów na całym świecie i naszym obowiązkiem jest pokazać wsparcie wszystkim tym, którzy kochają nasz klub - dodał.Wielkie wsparcie

Manchester United już w zeszłym sezonie podjął pierwsze próby współpracy z fundacją Stonewall. Wziął udział w konferencji poświęconej kwestiom równości, a także dołączył do akcji "Tęczowe sznurówki", w której piłkarze pokazywali swoje wsparcie środowiskom LGBT.

- Wsparcie tak wielkiej drużyny oznacza, że możemy dotrzeć ze swoim przekazem do milionów ludzi na całym świecie. To ważne, że taki klub jak Manchester United chce zmienić postawy obu stron. Obecnie osoby ze środowisk LGBT obawiają się brać udział w wydarzeniach sportowych, czy to jako kibice czy zawodnicy, w obawie o własne bezpieczeństwo czy choćby brak możliwości bycia takim, jak się jest - stwierdziła Ruth Hunt, prezes fundacji Stonewall.

Kibice niezadowoleni

Nie wszystkim fanom Manchesteru United podoba się ta inicjatywa ich klubu. Jeden z kibiców napisał na Twitterze, że woli być kibicem Boltonu, niż drużyny, która wspiera niemoralność, nie pytając swoich sympatyków o opinię. Na reakcję drużyny z Boltonu nie trzeba było długo czekać. "Wolelibyśmy, żebyś nam nie kibicował" - zripostowano.Więcej o:
Komentarze (30)
Manchester United jako pierwszy klub Premier League wsparł fundację LGBT
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 14 razy 4

  "Obecnie osoby ze środowisk LGBT obawiają się brać udział w wydarzeniach sportowych, czy to jako kibice czy zawodnicy, w obawie o własne bezpieczeństwo..."

  Pierdoylenie o Szopenie. Nikogo nie interesuje orientacja seksualna sportowca dopóki sam z tym nie obnosi się, a jeżeli obnosi to i ludzie gadają. Tak było, jest i będzie. Swoje własne upodobania wystarczy zostawić w swoim domu i będzie git. A kibice? Wolne żarty, kogo obchodzi jakiś kark lub siusiumajtek, co na czole ma wypisane "Jestem gej". Jak zwykle środowiska LGBT dorabiają ideologię do własnych błędów.

 • homeini78

  Oceniono 9 razy 3

  To skandal, popierają takie ruchy, a w wyjściowym składzie zawsze występuje 11 mężczyzn. Powinni od tej deklaracji na każdy mecz wystawiać pięciu mężczyzn, pięć kobiet i jedno osobo bezseksualno lub transseksualno. Ich czyny przeczą deklaracjom, jak można tak dyskryminować kobiety i osoby bezseksualne/transseksualne.

 • ltsk1916

  Oceniono 11 razy 3

  Już teraz wiem dlaczego nigdy nie przepadałem za MU.

 • nino.rota

  Oceniono 6 razy 2

  Terror bezrozumnej politycznej poprawności zainfekował nawet sport!

  Ech..., EUropa umiera...

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 10 razy 2

  Powstał nowy klub Manchester LGBT.

 • kadykianus

  Oceniono 3 razy 1

  Ale zgasili tego kolesia, ktory powiedzial, ze wolalby kibicowac Bristolowi.

 • zbigniewjanicki

  Oceniono 1 raz 1

  MU - był the best , kiedy był Best !

 • e50504

  Oceniono 5 razy 1

  Jak potem będziecie drzeć japę o "upolitycznienie piłki nożnej" to przypomnijcie sobie ten artykuł :D

 • xfish

  Oceniono 11 razy 1

  Trudno wyobrazić sobie wspólny prysznic po meczu z gościem, który uważa cię za atrakcyjny obiekt seksualny.
  To tak jakby powiedzieć w szatni kobiet: słuchajcie dziewczyny od dzisiaj w naszej drużynie (i pod prysznicem) będzie Janek. Janek urodził się mężczyzną ale czuje się kobietą i jest lesbijką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX