Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grosicki skomentował transfer do Hull City. "Po to przyszedłem, żeby poprawić sytuację" [WIDEO]

Ostatniego dnia okienka transferowego Kamil Grosicki przeszedł z Rennes do Hull City. Kontrakt z nowym klubem Polak podpisał dopiero kilka minut przed zamknięciem okienka. Po załatwieniu wszelkich formalności udzielił również pierwszego wywiadu oficjalnej klubowej telewizji.
Za Grosickiego Hull zapłaciło Francuzom 9 milionów euro plus zmienne - jeśli Tygrysy utrzymają się w Premier League (obecnie zajmują 20., ostatnie miejsce w tabeli), Rennes zarobi na pomocniku dodatkowy milion.

Przejście do klubu Premier League było od wielu lat marzeniem Polaka. Blisko gry na Wyspach był już latem ubiegłego roku, ale wtedy jego transfer do Burnley upadł na ostatniej prostej, tuż przed zamknięciem okienka. Wszystko przez działaczy Rennes windujących w ostatniej chwili cenę za zawodnika. Zimą wszystko poszło już zgodnie z planem i Grosicki podpisał w końcu kontrakt z zespołem występującym w PL.

- To zawsze było moje marzenie. Decyzja o tym, żeby tu przyjść, była bardzo łatwa - powiedział klubowym mediom reprezentant Polski. - Po to tu jestem, żeby sytuacja się poprawiła. Zrobię wszystko, by Hull pozostało w Premier League - dodał, odnosząc się do trudnej sytuacji klubu w ligowej tabeli.

- Na drodze pojawiło się sporo przeszkód, bo wiemy jak to się skończyło w poprzednim okienku, ale najważniejsze, że dopiąłem swego - powiedział Grosicki w rozmowie z Canal+ Sport (jego Hull zremisowało z Manchesterem United 0:0, Polak jeszcze nie znalazł się w kadrze na to spotkanie). - Teraz muszę pokazać jak najlepszą grę na boiskach Premier League.

- Przed wejściem do samolotu nie wrzucałem żadnych zdjęć do sieci bo wiedziałem, jak to z tym było w tamtym okienku. Wielkie wrażenie robi to, że mogę być na tym stadionie. Chciałbym już pomóc kolegom, ale nie udało się, nie zdążyliśmy czasowo. Ale na sobotni mecz z Liverpoolem będę już gotowy.

- Najważniejsze jest utrzymanie. Mamy bardzo ciężką sytuację w tabeli, ale wszyscy w tym klubie wierzymy w osiągnięcie tego celu. Tu wszystko jest możliwe, podchodzę do tego bardzo pozytywnie. Jeszcze nie wiem nawet w jakim systemie gra zespół, będę widział ich po raz pierwszy na żywo. Jestem gotowy do gry na prawym oraz lewym skrzydle. Dowiem się z kim będę rywalizował w najbliższych dniach, jak poznam drużynę.

Co ciekawe, polscy kibice spotkali Grosickiego pod Old Trafford i zaśpiewali mu... - Tę piosenkę, która cała Polska śpiewa, czyli "Przez twe oczy zielone". Bardzo miło, że dużo Polaków mnie tutaj przywitało i robili zdjęcie. Widać, że sprawiło im to przyjemność, tak samo jak i mi - wytłumaczył Grosicki.Grosicki z Hull City związał się na trzy i pół roku, z opcją przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy.Grosicki ma dziwne hobby. Ile sprzedałby wycieczek last minute w biurze podróży? [MEMY]