Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Mark Clattenburg przeniesie się do Chin?

Wygląda na to, że Chińczycy za ogromne pieniądze zamierzają przenieść cały europejski futbol do swojego kraju. Milionami kuszą już nawet najlepszych sędziów.
Jak poinformowały angielskie media Chińczycy chcą sprowadzić do swojej ligi piłkarskiej najlepszego sędziego 2016 roku - Marka Clattenburga.

41-letni Anglik ma reputację jednego z najlepszych sędziów na całym świecie. W 2016 roku sędziował najważniejsze mecze w Europie: finał Euro 2016 i Ligi Mistrzów.

Clattenburg zaprzeczył jednak, jakoby miała pojawić się oficjalna oferta. - Nie otrzymałem oferty, ale jeśli ją otrzymam, to na pewno rozważę przenosiny - powiedział Mark Clattenburg.

- Chiny z pewnością chcą rozwijać swoją piłkę. Widać to po ich działaniach. Wciąż mam ważny kontrakt z Premier League, ale muszę mieć na uwadze swoją przyszłość.

- Pieniądze nie są tu najważniejsza. Chodzi o rozwój i robienie czegoś nowego. Może zajmę się rekrutacją arbitrów? Podobnie zrobił Howard Webb, który pomaga rozwijać sędziowanie w Arabii Saudyjskiej. Poziom sędziowania musi iść w parze z poziomem piłkarskim. To ważny element świata futbolu - dodał Anglik.Miami, Dubaj, Meksyk. Tak piłkarze ekstraklasy spędzają czas wolny! [ZDJĘCIA]