Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea może stracić punkty za bójkę z Manchesterem City

Starcie między piłkarzami Chelsea i Manchesteru City może zakończyć się odjęciem punktów "The Blues" - pisze "Sunday Mirror"
W przedostatniej kolejce angielskiej ekstraklasy Chelsea wygrała na wyjeździe z Manchesterem 3:1. Pod koniec, między piłkarzami wywiązała się też bójka, a że w przypadku podopiecznych Antonia Contego to już recydywa, angielska federacja może srogo ukarać ich za łamanie przepisów.

Gdy Sergio Aguero ostrym wślizgiem zaatakował Davida Luiza, do bójki ruszyli piłkarze, rezerwowi i inni pracownicy klubów. Aguero i Fernandinho dostali nawet czerwone kartki.

Okazuje się jednak, że jeszcze gorsze kary mogą spaść na graczy gości. Zawodnicy Chelsea już czterokrotnie karani byli w ostatnich 19 miesiącach za naruszanie regulaminu rozgrywek.

Najbardziej pamiętny przypadek dotyczy chyba podobnej sytuacji z meczu Chelsea z Tottenhamem z końca ubiegłego sezonu. Dziewięciu piłkarzy zostało wtedy ukaranych kartkami.

"The Blues" nie ominęła wtedy sroga kara. Klub został także ostrzeżony, że jeśli sytuacja będzie się powtarzać, zespół będzie musiał liczyć się z odjęciem punktów.

Gdyby federacja naprawdę tak postąpiła, byłoby to pierwsze odjęcie punktów w najwyższej klasie rozgrywkowej od 26 lat. Manchester United i Arsenal zostały wtedy ukarane za bójkę między graczami.

Anna i Robert Lewandowscy zachwycili podczas imprezy świątecznej Bayernu! [DUŻO ZDJĘĆ]