Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Michael Laudrup zwolniony ze Swansea za zdefraudowanie pieniędzy?

Jak poinformowała duńska gazeta "Politiken" Michael Laudrup miał zostać zwolniony ze Swansea City za zdefraudowanie pieniędzy, a nie jak do tej pory sądzono, za słabe wyniki klubu z Premier League.
Duńczyk z posadą pożegnał się po 24. kolejce rozgrywek w sezonie 2013/14. "Łabędzie" zajmowały wtedy 12. pozycję w ligowej tabeli. To właśnie przeciętne wyniki drużyny miały być powodem zwolnienia Laudrupa.

Inne światło na sprawę rzuciła jednak gazeta "Politiken". Ta uważa bowiem, że były reprezentant Danii miał sprowadzać do klubu piłkarzy podstawianych przez Bayrama Tutumlu - agenta Laudrupa. Chico Flores, Pablo Hernandez, Roland Lamah, Jose Canas, Alejandro Pozuelo i Alvaro Vazquez mieli trafić do Swansea z "polecenia" Tutumlu. W zamian za to agent, chociaż oficjalnie nie reprezentował tych piłkarzy, miał otrzymywać procent z prowizji od ich kupna i sprzedaży. Wg nieoficjalnych informacji Tutumlu miał zarobić na tym co najmniej 3,6 mln funtów.

W liście do ligowego związku menadżerów dyrektor Swansea pisał: "podejrzewamy, że Laudrup nie chce kupić piłkarza, dopóki Bayram Tutumlu nie będzie zaangażowany w transfer".

Po zwolnieniu ze Swansea Laudrup pracował najpierw w katarskim Lekhwiya SC, teraz w tym samym kraju prowadzi Al-Rayyan SC.Żadna tam Premier League. To jest najbogatsza i najbardziej oglądana liga świata