Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Bastian Schweinsteiger zostanie w Manchesterze United? Niespodziewany zwrot akcji

Dość niespodziewanie Bastian Schweinsteiger może zostać w Manchesterze United. Przyznał to Jose Mourinho, trener "Czerwonych Diabłów".
Początkowo Portugalczyk nie widział dla Niemca miejsca w swoim zespole. 32-latek trenował z rezerwami, a do zajęć w pierwszym składzie wrócił w listopadzie. Pierwszy raz w tym sezonie zagrał 30 listopada w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Wszedł w 86. minucie meczu z West Hamem (4-1).

Dużo mówiło się o możliwym odejściu Schweinsteigera chociażby do któregoś z klubów amerykańskiej MLS. Sytuacja jednak się zmieniła w ostatnim czasie. - Może z nami zostać. Gdy masz ważny kontrakt, jesteś osobą decyzyjną. Latem chcieliśmy jakoś rozwiązać sprawę jego przyszłości. Zdecydował się jednak zostać, nawet pomimo wszelkich przeciwności. Ciężko pracował i zasłużył na występ w ostatnim meczu - powiedział Mourinho.

- W styczniu znowu będzie mógł podjąć decyzję. Pewnie spojrzy przychylniej na opcję pozostania w zespole niż latem, bo teraz pracuje z pierwszym zespołem, lepiej rozumie naszą filozofię. Widać, że jest dumny ze swojego wysiłku, determinacji. A ja lubię zdeterminowanych ludzi. Może nam pomóc. W trakcie sezonu jest wiele kontuzji oraz zawieszeń. Paul Pogba i Marouane Fellaini byli zawieszeni na mecz pucharowy, a on był gotowy do gry.O nich będzie głośno w zimowym oknie transferowym! Są reprezentanci Polski