Puchar Ligi Angielskiej 2016/17 - Ćwierćfinał
West Ham
1
0
1
Bramki: Ibrahimović 3', 90+3' Martial 48', 62' Skład: De Gea - Valencia, Rojo, Jones, Shaw - Carrick, Herrera - Mkhitaryan, Rooney, Martial - Ibrahimović
West Ham
Bramki: Fletcher 35' Skład: Adrian - Antonio, Reid, Ogbonna, Cresswell - Kouyate, Fletcher - Obiang, Payet, Feghouli - Fernandes
Zlatan Ibrahimović mógł przypłacić występ w meczu Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko West Hamowi poważną kontuzją. Niewiele brakowało, a Szwed doznałby złamania nogi.
Ibrahimović już w 3. minucie ćwierćfinałowej potyczki na Old Trafford otworzył wynik spotkania. Szwed podciął piłkę nad Adrianem i umieścił ją w siatce. Choć hiszpański bramkarz widział, że nie ma już szans na skuteczną interwencję, mimo wszystko zaatakował wyprostowaną nogą kolano mijającego go na pełnej szybkości napastnika Manchesteru.

Były reprezentant Szwecji padł na murawę i długo się z niej nie podnosił. Sędzia Mike Jones, mimo wyraźnych protestów piłkarzy Czerwonych Diabłów, nie zdecydował się w żaden sposób ukarać Adriana. Powtórki nie pozostawiły jednak wątpliwości, że golkiper West Hamu powinien zostać wyrzucony z boiska

Manchester pokonał ostatecznie West Ham 4:1, a Ibrahimović ustalił wynik zawodów w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Czerwone Diabły awansowały tym samym do półfinału rozgrywek.