Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Dwóch kibiców spało na Old Trafford przed Manchester United - Arsenal

Najtrudniejsza pozycja w Manchesterze? Ochrona. W piątek dwóch kibiców ukryło się na terenie obiektu i spędziło tam noc, by w sobotę - mimo braku biletów - obejrzeć szlagierowy pojedynek z Arsenalem
Przedsiębiorcza dwójka miała okazać się parą zagranicznych studentów, którzy w piątek uczestniczyli w wycieczce po stadionie. Następnie spryciarze odłączyli się od grupy i ukryli się w toaletach, gdzie spędzili noc.

To kolejny wstydliwy epizod dla ochrony MU. W maju przełożono ostatni mecz poprzedniego sezonu "Czerwonych Diabłów", bo na 20 minut przed rozpoczęciem spotkania z Bournemouth w toalecie znaleziono przedmiot przypominający bombę.

W tej sytuacji można doliczyć się wielu zaniedbań. Przewodnicy mają obowiązek przeliczenia oprowadzanych przez siebie grup przy wejściu oraz przy wyjściu. O bezpieczeństwo Old Trafford dba z kolei zewnętrzna firma, Controlled Event Solutions.

Goście i ich rzeczy przeszukiwane są za pomocą wykrywaczy metalu, więc klub zastrzega, że wspomniani kibice nie mogli stanowić żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa obiektu. Sam fakt, że udało im się przechytrzyć ochronę i bez niczyjej wiedzy ukryć się na stadionie na parę godzin przed wyprzedanym meczem, wydaje się jednak niepokojący.

Klub rozpoczął śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn incydentu.

- Zdajemy sobie sprawę, że ludzie posuną się do wszystkiego, by obejrzeć mecz na Old Trafford, ale oni posunęli się za daleko - skomentował rzecznik prasowy MU.

Ponad 75 tys kibiców obejrzało na stadionie mecz z "Kanonierami" (1:1). Gdy niedoszłych widzów odkryto na Old Trafford w sobotę rano, natychmiast wezwano policję. Funkcjonariusze nie poczynili jednak aresztowań.

80-minutowa wycieczka po stadionie United kosztuje 18 funtów. Fani mogą m.in. zobaczyć szatnie, przejść się tunelem i odebrać pamiątkowy dyplom.

FIFA wybiera najpiękniejszą bramkę roku. Ale gole! Mamy swojego faworyta [WIDEO]


Więcej o:
Komentarze (4)
Premier League. Dwóch kibiców spało na Old Trafford przed Manchester United - Arsenal
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 1 raz 1

  Ale czy w końcu pozwolili tej dwójce obejrzeć mecz?
  Czy wyrzucili ich niecnie za bramę?
  Tego już p. Żurnalista Sportowy "MK" nie pofatygował się sprawdzić.

 • silviof

  0

  Mer-llink skoro ich w sobotę zawineli jak mieli oglądać mecz? Czytanie ze zrozumieniem Cie przerasta. Wyborca Kukiza czy PiSu?

 • eberhard_mock_breslau

  0

  Pytanie jakiej Wisły. Bo na Reymonta w Krakowie wchodzi 33tys. osób.

 • ttwo

  0

  To zapewne byli studenci z Polski. Na mecz Wisła:Legia przyjechałem z godzinnym wyprzedzeniem, w zobaczyłem 5 minut z pierwszej połowy, a za mną było jeszcze dużo chętnych w kolejce. Na stadionie Wisły wejdzie max 20 tys. to przy 75 tysiącach trzeba ustawić się w kolejce przynajmniej 12 godzin wcześniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX