Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piękny gest angielskiego Rochdale. Ciężko chory 5-latek w kadrze meczowej

Kluby piłkarskie często dodają otuchy chorym dzieciakom, ale angielski Rochdale posunął się dalej niż wizyta w szpitalu, czy pomoc finansowa - cierpiący na guza mózgu 5-latek znalazł się w składzie meczowym na spotkanie z Hartlepool United w CheckatradeTrophy.
U mieszkającego w angielskim Rochdale Joshuy McCormacka rok temu zdiagnozowano guza mózgu. 5-latek jest fanem lokalnej drużyny piłkarskiej. Po tym, jak wiadomości o jego chorobie dotarły do klubu, działacze, zawodnicy i trenerzy bardzo zaangażowali się w pomoc chłopcu.

Przed meczem z Harlepool United zawodnicy Rochdale (trzecia klasa rozgrywkowa w Anglii) odwiedzili Joshuę w szpitalu i obdarowali go koszulką z numerem 55. Na tym się jednak nie skończyło - klub zdecydował się wpisać 5-latka do oficjalnego składu meczowego, tym samym nazwisko Joshuy widniało wśród zawodników rezerwowych.Niestety Joshua był zbyt osłabiony, by stawić się na stadionie i być na przedmeczowej odprawie. Jego koszulka została jednak zawieszona w szatni, a podczas meczu piłkarze Rochdale celebrowali z nią gole (Rochdale wygrało na wyjeździe 2:1).- Dla nas to wielki zaszczyt, że możemy wpisać Joshuę do składu meczowego, jako rezerwowego. Jego historia poruszyła wszystkich w Rochdale. Myślimy o nim odkąd pierwszy raz spotkaliśmy się w lutym. Żadne dziecko nie powinno przechodzić tego, co Joshua. Jako klub i zawodnicy zrobimy wszystko, żeby wesprzeć jego i jego rodzinę. Mamy nadzieję, że ten mały gest sprawi, że w tak trudnym czasie w jego życiu pojawi się trochę światła - powiedział menedżer Rochdale, Keith Hill.Najwolniejsi piłkarze angielskiej ekstraklasy. Zaskoczenia! [ZOBACZ]