Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga angielska. Mourinho jednak potrzebuje Schweinsteigera?

W ubiegłym sezonie rozegrał w Manchesterze United 31 spotkań, od początku bieżącego było jasne, że nie chce go tam Jose Mourinho. Bastian Schweinsteiger niespodziewanie wrócił do treningów z pierwszym zespołem United. Czy wróci również do gry?
Kilka dni temu angielskie media twierdziły, że Mourinho zakazał trenerowi rezerw Warrenowi Joyce'owi korzystania ze Schweinsteigera. Wyglądało na to, że Niemiec będzie mógł tylko trenować z drużyną do lat 21. Tymczasem 32-letni pomocnik pojawił się na poniedziałkowych zajęciach pierwszego zespołu Manchesteru.

- Dobrze znów go widzieć. Ma bardzo duży wpływ na naszą szatnię i na to, co się dzieje na boisku. Jest ważny zwłaszcza dla młodych zawodników, takich jak ja - cieszy się Luke Shaw.

Schweinsteiger zarabia w United prawie 200 tys. funtów tygodniowo. Mourinho długo zachowywał się tak, jakby chciał zmusić wysoko opłacanego zawodnika do rezygnacji z kontraktu i odejścia. Czy teraz, wobec kłopotów drużyny - tylko 15 punktów w 10 meczach Premier League i dopiero ósme miejsce w tabeli - portugalski trener zmienił zdanie i zacznie stawiać na doświadczonego zawodnika?

Pewne jest, że "Schweini" nie zagra w czwartek na wyjeździe z Fenerbahce w czwartej kolejce Ligi Europy. Do tych rozgrywek po prostu nie został zgłoszony. Ale może być szykowany na niedzielny, również wyjazdowy, mecz ze Swansea w 11. kolejce Premier League.Najwolniejsi piłkarze angielskiej ekstraklasy. Zaskoczenia! [ZOBACZ]