Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chelsea podpisała rekordowy kontrakt. Nike zapłaci londyńczykom blisko miliard funtów!

Adidas nie będzie już produkował strojów dla Chelsea Londyn. Niemiecka firma zostanie od sezonu 2017/2018 zastąpiona przez Nike. 15-letni kontrakt z Amerykanami opiewa na rekordową dla The Blues kwotę 900 tysięcy funtów.
Nike będzie produkować stroje dla pierwszej drużyny, akademii, a także zespołów kobiecych. Z tego tytułu do 2032 roku Chelsea będzie inkasować co 12 miesięcy 60 milionów funtów. To największa tego typu umowa w historii klubu.Jest to jeden z najwyższych kontraktów odzieżowych w światowej piłce, choć daleko mu do umów, jakie z Adidasem i Nike zawarły odpowiednio Real Madryt i FC Barcelona - obie opiewają na kwotę ponad 100 mln funtów rocznie.

Adidas był związany z londyńskim zespołem od 2006 roku. Za zerwanie obowiązującej umowy klub należący do Romana Abramowicza musiał zapłacić ok. 40 mln euro.Wybrano najpiękniejszą fankę Euro 2016. Przebiła Natalię Siwiec?


Zdjęcie Adidas Chelsea Londyn koszulka RCHEL54 Zdjęcie Adidas Chelsea Londyn - koszulka RCHEL64 Zdjęcie poduszka Chelsea Londyn ST
Adidas Chelsea Londyn koszu... Adidas Chelsea Londyn - kos... poduszka Chelsea Londyn ST
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info