Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Członek FIFPro: Jose Mourinho powinien iść do więzienia

Jose Mourinho powinien iść do więzienia za traktowanie Bastiana Schweinsteigera - uważa prawnik i członek Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) Dejan Stefanović. Wtóruje mu prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge: - Inni piłkarze dwa razy się zastanowią przed przejściem do Manchesteru

Nowy trener United układa drużynę po swojemu. Wszystko wskazuje na to, że nie widzi w niej 32-latka, sprowadzonego z Bayernu zaledwie rok temu.

 

Schweinsteiger nie zagrał w ani jednym meczu przygotowawczym. Mourinho zesłał go nawet do rezerw, z którymi trenuje aktualnie Niemiec.

 

- To jawny przykład znęcania się. W Słowenii Mourinho zostałby za to skazany i żądalibyśmy najwyższego wyroku: trzech lat więzienia. System kar jest przejrzysty: za znęcanie się i prześladowanie grozi do trzech lat w więzieniu - uważa prawnik i członek FIFPro Deja Stefanović.

 

- On chce zniechęcić Bastiana. Mourinho daje zły przykład. Ta sprawa powinna trafić do sądu - uważa Stefanović, dla którego to typowy przypadek nieuczciwego traktowania pracownika. Prawnik sądzi, że piłkarz powinien oficjalnie poskarżyć się na trenera i żałuje, że w piłce nożnej nie myśli się podobnie jak w normalnej pracy.

 

Rummenigge: Inni dwa razy się zastanowią przed przejściem do Manchesteru

 

- Jeden czy drugi piłkarz w przyszłości dwa razy się zastanowią, zanim zdecydują się na przejście do klubu, w którym tak traktuje się zawodników - skomentował całą sytuację prezes mistrza Niemiec, w którym Schweinsteiger występował wcześniej przez kilkanaście lat.

 

- W Bayernie taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca - zapewnił Karl-Heinz Rummenigge.

 

Ślub Ivanović i Schweinsteigera! Lewandowski gratuluje [ZDJĘCIA]

Więcej o: