Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Zbigniew Boniek: Ranieri pytał mnie o Kapustkę

Bartosz Kapustka już oficjalnie został zawodnikiem mistrza Anglii, Leicester City. Zbigniew Boniek w rozmowie ze Sport.pl uważa, że to dobry wybór. - Wiem, że Bartosz chciał iść do Anglii. Będzie tam miał czasy żeby się rozwinąć.
Leicester pomocnikiem reprezentacji Polski interesowało się od kilku miesięcy. Kapustka ze świetnej strony zaprezentował się podczas Euro 2016, po meczu z Irlandią Północną piłkarski świat był zachwycony młodym Polakiem. Po tym spotkaniu do prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka zadzwonił trener Leicester, Claudio Ranieri.

- Chciał potwierdzenia czy dobrze robi interesując się Bartoszem. Pewnie gdybym powiedział, że nie jest gotowy do wyjazdu, nie byłoby tematu. Stwierdziłem jednak w rozmowie z Ranierim, że to szalenie utalentowany chłopak i będzie pasował do angielskiej piłki. Porozmawialiśmy, temat poszedł do przodu, bardzo się cieszę, że się dogadali - mówi Boniek

Wiele osób zastanawia się czy przejście do angielskiej Premiership to dobry wybór dla 19-letniego zawodnika. Prezes PZPN nie ma takich wątpliwości: - To elastyczny chłopak, z dobrze ułożoną nogę, fajnie zmienia rytm biegu. Dla Leicester to nie jest horrendalny wydatek i podjęcie wielkiego ryzyka - mówi Boniek - Wiem, że Bartosz chciał iść do Anglii. Nie trafia tam tak jak np. Arkadiusz Milik do Napoli żeby zastąpić Higuaina. Kapustka będzie miał czas, żeby się rozwijać. Trafia pod skrzydła trenera, który w niego wierzy i będzie na niego liczył, a to bardzo ważne - kończy prezes PZPN.

Kapustka złożył podpis pod pięcioletnim kontraktem, a to oznacza, że z Leicester będzie związany do 2021 roku.Strzelił gola Barcelonie, a teraz gra w Górniku Łęczna. Kariera do poprawki, ale wybranka piękna! [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Nike Polska koszulka DPOL67 Zdjęcie Nike Polska koszulka DPOL68 Zdjęcie Nike Polska piłka CPOL22
Nike Polska koszulka DPOL67 Nike Polska koszulka DPOL68 Nike Polska piłka CPOL22
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info