Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wenger: Bielik ma czas do grudnia

- Posiada wszystkie cechy środkowego obrońcy. Brakuje mu tylko doświadczenia. Popracujemy nad tym, dam mu szansę w kilku spotkaniach. Jeśli do grudnia nie będzie gotowy, trafi na wypożyczenie - mówi o przyszłości Krystiana Bielika trener Arsenalu, Arsene Wenger
Bielik przeszedł do Arsenalu z Legii Warszawa w styczniu 2015 roku. W pierwszej drużynie zagrał tylko w jednym meczu o punktu - wszedł z ławki rezerwowych w meczu Ligi Europy.

18-latek przechodził do Arsenalu jako pomocnik, ale Arsene Wenger ma na niego inny pomysł. Francuski trener był pod wrażeniem gry Polaka na pozycji środkowego obrońcy podczas spotkania angielskiej drużyny z zespołem gwiazd MLS - mecz miał miejsce w tym tygodniu w San Jose, Arsenal wygrał 2:1.

Kolejne towarzyskie spotkanie w USA Kanonierzy zagrają w Los Angelers z Chivas Guadalajara. Przed tym meczem Wenger powiedział, że da Bielikowi w tym sezonie szansę.

- Bielik ma wszystkie potrzebne umiejętności i cechy, by zostać klasowym środkowym obrońcą. Jedyną rzeczą, której mu brakuje, jest doświadczenie na tej pozycji, bo przychodził do nas jako środkowy pomocnik. Zrobiłem z niego środkowego obrońcę, bo czułem, że jest w stanie tam grać - powiedział Wenger.

Francuz daje Bielikowi czas do grudnia. Jeśli Polak nie sprawdzi się na środku obrony, trafi na wypożyczenie.

- W tym sezonie spróbuję popracować nad jego grą na nowej pozycji. Chcę, żeby się tam rozwinął, dam mu szansę w kilku spotkaniach. Jeśli w grudniu nie będzie gotowy, postaramy się, żeby grał gdzie indziej - powiedział Francuz.

Milik ledwo co w Napoli, a nowy klub już chce mu sprowadzić rywala. I to dwa razy droższego od Polaka!


Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CGER19 Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 MINI AC5427 Zdjęcie Adidas piłka nożna Finale Milano Capitano 5 AC5488
Adidas Niemcy piłka CGER19 ADIDAS PIŁKA EURO 2016 MINI... Adidas piłka nożna Finale M...
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info