Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sponsorzy i prawa do wizerunku przyczyną problemów Jose Mourinho

Poprzedni klub Chelsea Londyn wciąż posiada prawa do wizerunku towarowego Jose Mourinho. Prawdopodobnie dlatego Portugalczyk wciąż nie został ogłoszony trenerem Manchesteru United.
Po kilku miesiącach spekulacji Mourinho niebawem zostanie trenerem Manchesteru United. Strony podczas środowych rozmów miały ustalić długość kontraktu oraz wysokość pensji.

Są jednak inne problemy, dla których proces zatrudnienia Mourinho trwa tak długo. Jedną z przyczyn są kolizje sponsorskie - Mourinho ma obowiązujący kontrakt z Jaguarem i Hublotem, podczas gdy Manchester United związany jest umową z konkurencyjnymi General Motors oraz Swissem.

Ponadto Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej potwierdził, że nazwa "Jose Mourinho" jest zarejestrowana jako znak towarowy przez klub Chelsea Londyn. Oznacza to, że 53-latek nie posiada praw do używania swojego imienia i nazwiska w celach komercyjnych - podaje Independent. Klub z Old Trafford nie mógłby produkować gadżetów z wizerunkiem nowego szkoleniowca.

Brytyjskie media zapewniają, że kłopoty te niebawem zostaną zażegnane i United będą mogli oficjalnie ogłosić "The Special One" nowym trenerem. Daily Mail podaje, że do zakontraktowania Portugalczyka dojdzie jeszcze przed weekendem.



Niemieccy piłkarze z młodości na Kinder Czekoladach [ZDJĘCIA]