Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. The Sun: Manchester United chce Krychowiaka

Manchester United interesuje się Grzegorzem Krychowiakiem - pisze brytyjski ?The Sun?.
Według gazety United chce wzmocnić drugą linię niezależnie od przyszłości Louisa van Gaala, który według mediów ma zostać zwolniony w poniedziałek, a jego następcą zostanie Jose Mourinho.

Krychowiak jest wyceniany na 30 mln funtów (prawie 40 mln euro), a klauzula odejścia zapisana w jego kontrakcie wynosi 45 mln euro. "Czerwone Diabły" tego lata mogą pożegnać się z Michaelem Carrickiem, który wciąż nie podpisał nowego kontraktu. A w klubie pojawiają się wątpliwości, czy sprowadzony z Southampton Morgan Schneiderlin jest piłkarzem o odpowiednich umiejętnościach.

"The Sun" pisze też, że Polakiem interesował się Everton, ale Krychowiak powinien odejść z Hiszpanii do jednego z czołowych klubów Europy. Obserwował go Juventus, a Arsene Wenger zastanawiał się nad pozyskaniem go w zimowym oknie transferowym. Obserwatorzy Arsenalu mieli uznać Krychowiaka za idealnego człowieka do wzmocnienia drugiej linii. Wenger zdecydował się jednak na kupno Mohameda Elneny'ego z FC Basel. Egipcjanin kosztował 5 mln funtów.

- Krychowiak powinien być z miejsca gotowy do gry w Anglii, co pokazał w finale Ligi Europy z Liverpoolem - kończy tekst "The Sun". Polak otrzymał wtedy od brytyjskiej prasy dobre i bardzo dobre oceny.

Polskie WAGs trenują w Juracie pod okiem Anny Lewandowskiej [ZDJĘCIA]