Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"El Pais": Jose Mourinho podpisał wstępny kontrakt z Manchesterem United

Były trener Chelsea ma od przyszłego sezonu przejąć stanowisko Louisa van Gaala w Manchesterze United - informuje hiszpański "El Pais". Według ustaleń dziennikarzy, Portugalczyk podpisał już wstępną umowę z nowym klubem.
Podpisanie wstępnego kontraktu to częsty zabieg w świecie futbolu. Umowa, którą "Czerwone Diabły" miały zaoferować Mourinho, nie gwarantuje mu jeszcze pracy w Manchesterze, ale znacząco przybliża go do nowego stanowiska.

Fachowy "El Pais" dotarł do szczegółów umowy. Według zapisów, Mourinho ma otrzymać od klubu 5 mln funtów, jeśli klub nie podpisze z nim kontraktu do 1 maja. Jeśli nie uczyni tego do 1 czerwca, zapłaci Portugalczykowi dwa razy więcej. To zagwarantuje Mourinho możliwość budowy zespołu przed kolejnym sezonem.

Agent trenera Jorge Mendes potwierdził ponoć, że jego klient podpisał wstępną umowę. Zaznaczył jednak, że klub może wybrać inne rozwiązanie, o ile zespół Louis van Gaala zakończy sezon w pierwszej czwórce. Jeśli tak się stanie i Mourinho nie zostanie zatrudniony, Portugalczyk otrzyma dodatkowe 5 mln funtów.

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]