Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ujawniono kontrakt de Gei, który miał podpisać z Realem

Portal "Football Leaks" ujawnił kolejny kontrakt. Tym razem jest to niedoszła umowa Davida de Gei z Realem Madryt. Okazuje się, że "Królewscy" zabezpieczyli się w niej absurdalną kwotą.
Przed sezonem 2015/2016 David de Gea był bliski przenosin do Realu Madryt. W wyniku zbyt późnego przesłania dokumentów transfer nie doszedł jednak do skutku. De Gea pozostał w United i po kilku meczach poza składem podpisał nowy kontrakt.

"Fotball Leaks" dotarł do umowy, którą Hiszpan miał podpisać. W Madrycie miał zarabiać aż 11 890 182 euro brutto za sezon! Ciekawsze jest jednak to, że miesięcznie de Gea zarabiałby tylko 6 tys. euro. Resztę zapisano jako "premie". Oznacza to, że bramkarz otrzymywałby za każdy sezon premię w wysokości 11 818 182 euro. Umowa miała obowiązywać przez sześć lat.

Co więcej, oprócz wyżej wymienionych "premii" de Gea miałby otrzymywać bonusy za występy oraz inne wynagrodzenia. Kwot w opublikowanym kontrakcie nie podano.

Kolejne 10 909 091 euro bramkarz otrzymałby w ramach jednorazowej premii za podpis, którą "Królewscy" wypłaciliby mu dopiero w styczniu 2016 roku.

W kontrakcie znajdziemy także absurdalnie wysoką klauzulę. Jeżeli De Gea zdecydowałby się rozwiązać z Realem kontrakt musiałby zapłacić klubowi 500 mln euro zadośćuczynienia!Przez 10 lat była wziętą modelką. Teraz chce sędziować mecze w Premier League! [ZDJĘCIA]
Czy David de Gea odejdzie do Realu Madryt?