Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Luis van Gaal: Mogę zwolnić się sam

Trener Manchesteru United przyznał, że nie będzie czekał na ruch właścicieli klubu i sam rozważy swoje odejście.
W sobotę United przegrali ze Stoke 0:2. Tym samym ponieśli porażkę w czwartym kolejnym meczu. Tak słaba seria po raz ostatni przytrafiła się klubowi z Old Trafford 54 lata temu.

W trakcie pomeczowej konferencji dziennikarze spytali Luisa van Gaala, czy nie boi się zwolnienia. Holender odpowiedział zaskakująco szczerze. - To nie zawsze klub pierwszy musi mnie zwalniać albo wyrzucić - powiedział. - Mogę zwolnić się sam. Ale najpierw chciałbym przedyskutować to z kierownictwem klubu i moimi piłkarzami, a nie z wami - zwrócił się do dziennikarzy.

Trener "Czerwonych Diabłów" przyznał także, że nie martwi go brak publicznego wsparcia od Eda Woodwarda, wiceprezesa Manchesteru United. - Dla mnie znacznie ważniejsze jest to, że popierają mnie kibice. Czuję też wsparcie moich piłkarzy oraz współpracowników. Fani są rozczarowani, ale po czterech porażkach to logiczne - skończył.

Wśród ewentualnych następców Luisa van Gaala na stanowisku szkoleniowca MU wymienia się m.in. zwolnionego niedawno z Chelsea Jose Mourinho.

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Więcej o: