Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea znalazła winnego? Dyrektor techniczny na wylocie

Drużyna Jose Mourinho katastrofalnie prezentuje się w Premier League. Aktualni Mistrzowie Anglii zajmują 16 miejsce w tabeli, a od strefy spadkowej dzielą ich tylko trzy punkty. W klubie winią Michaela Emenalo, nigeryjskiego dyrektora technicznego - informuje ?The Sun?.
W Chelsea nie są zadowoleni z działań Michaela Emenalo. 50- letni Nigeryjczyk dba o techniczną pomoc w przygotowaniu programów szkoleniowych dla akademii oraz opiekuje się międzynarodową i krajową siecią skautingu w londyńskim klubie.

Emenalo zarzuca się głównie nieudolne działania na rynku transferowym. Do Chelsea, za duże pieniądze, trafili Mohamed Salah i Juan Cuadrado, ale nie spełnili oczekiwań Jose Mourinho. Również Filipe Luis nie potrafił przystosować się do życia w Anglii. Lewy obrońca, na którego bardzo liczył portugalski szkoleniowiec, szybko wrócił do Atletico Madryt.

To nie wszystko. W lecie do Londynu nie udało się sprowadzić Johna Stonesa. Everton odrzucił ofertę Chelsea i młody obrońca został w drużynie The Toffees. Jose Mourinho musiał zadowolić się sprowadzeniem innego defensora. Papy Mison Djilobodji przyszedł z francuskiego Nantes, ale wciąż czeka na debiut w Premier League. Nie mówiąc o występach w Lidze Mistrzów, do której nie został nawet zgłoszony.

Roman Abramowicz, właściciel klubu, uważa, że w Chelsea potrzebne są zmiany. Angielskie media w dalszym ciągu rozpisują się o możliwym zwolnieniu Jose Mourinho. Wielkie pieniądze, które klub musiałby wypłacić Portugalczykowi sprawiają jednak, że 52- letni szkoleniowiec dostanie szansę wyprowadzenia drużyny z kryzysu. Pierwszą ofiarą fatalnych wyników może okazać się więc dyrektor techniczny, Michael Emenalo.

Najbardziej wstydliwe boiskowe "klopsy" [WIDEO]
Czy Chelsea zwolni Jose Mourinho?