Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Fenerbahce Stambuł zamierza kupić gwiazdę Arsenalu Londyn

Jak podaje turecka prasa, Mesut Ozil znalazł się w kręgu zainteresowań Fenerbahce Stambuł.
Chociaż okienko transferowe jest już zamknięte, to spekulacji wciąż nie brakuje. Dość zaskakująca informacja pojawiła się w tureckiej prasie. Tamtejsze media donoszą o potencjalnym hicie transferowym Fenerbahce Stambuł.

Prezes wicemistrzów Turcji Aziz Yildrim snuje wielkie plany odnośnie budowy silnego europejskiego zespołu. Jego najnowszym elementem ma być zawodnik Arsenalu Londyn, Mesut Ozil. Turcy dołożą wszelkich starań, aby pozyskać rozgrywającego "Kanonierów". Reprezentanta Niemiec o tureckich korzeniach będą chcieli skusić dużymi zarobkami. Agent zawodnika potwierdził plotki.

- Fenerbahce nie żartuje w tej sprawie, teraz wszystko zależy od Arsenalu. Wszystko wyjaśni się po zakończeniu sezonu - powiedział.

Ozil w przeszłości był już łączony z innym tureckim klubem. Wówczas odmówił, ale jednocześnie zaznaczył, że kiedyś z chęcią spróbuje swych sił w Superlidze.

- W przyszłości chciałbym założyć koszulkę Fenerbahce, to byłby zaszczyt. Przecież każdy wie, że jestem fanem Fenerbahce - oznajmił w czerwcu tego roku.

Transfer pomocnika byłby wielką inwestycją, gdyż 26-latek jest wyceniany na około 40 milionów euro. Prezes Fenerbahce w przeszłości ściągał do Stambułu gwiazdy z Premier League. W drużynie wicemistrzów Turcji grają m.in. Raul Meireles, Nani czy Robin van Persie.