Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Manchester United pozyskał bramkarza. Zastąpi de Geę?

Sergio Romero podpisał z Manchesterem United trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny rok - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Bramkarz do zespołu z Old Trafford dołączył na zasadzie wolnego transferu.
Ostatnim klubem Argentyńczyka była Sampdoria. W drużynie z Genoi Romero nie mógł ostatnio liczyć na regularne występy. W zeszłym sezonie z bramki "wygryzł" go Emiliano Viviano. Argentyńczyk w sezonie 2014/2015 na boisku spędził zaledwie 878 minut, to głównie dlatego nie zdecydował się przedłużać wygasającego kontraktu.

Valdes rozczarował...

Sytuację Romero wykorzystał Louis van Gaal. Trener Manchesteru United, mając na uwadze niepewną przyszłość Davida de Gei, któremu do końca kontraktu pozostał tylko rok (wiele mówi się o przenosinach Hiszpana do Realu Madryt), oraz odejście z klubu Victora Valdesa (Więcej przeczytasz tutaj: Valdes odchodzi. Rozczarował trenera) podpisał z Argentyńczykiem trzyletnią umowę i opcją przedłużenia na kolejny rok. - Jestem absolutnie zachwycony, że dołączyłem do Manchesteru United. Gra dla największego klubu na świecie to spełnienie moich marzeń. Louis van Gaal to wspaniały menedżer i nie mogę się doczekać tego ekscytującego wyzwania w mojej karierze - powiedział Sergio Romero.

... a "De Gea może odejść"

- Sergio Romero to bardzo utalentowany bramkarz. Był moim bramkarzem podczas mojej przygody z AZ Alkmaar. Jestem zachwycony, że dołączył do Manchesteru United. Rozegrał wspaniałe mistrzostwa świata w Brazylii. Będzie wspaniałym wzmocnieniem naszej drużyny, a ja cieszę się, że będę mógł z nim ponownie pracować - tak transfer nowego bramkarza skomentował Luis van Gaal.

- Romero to bramkarz, który regularnie gra w argentyńskiej kadrze. Dostrzegłem go w AZ Alkmaar jak miał 19 lat. Był wtedy ogromnym talentem. Z nim w bramce zdobyliśmy mistrzostwo Holandii. Z tak małym klubem, to świetny rezultat. Znam go bardzo dobrze i myślę, że w sytuacji w jakiej się znajdujemy, w której David de Gea może odejść z klubu, to dobra wiadomość. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność - dodał van Gaal.

- Potrafi doskonale grać nogami, a to jest dla nas ważny element. Jego warunki fizyczne także są dobre. Jest wysoki i silny.

Katarzyna Kiedrzynek, gwiazda ligi francuskiej, w świetnej sesji [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Get Spart Piłka nożna Tinga Zdjęcie METEOR Piłka nożna DOLE Zdjęcie Spokey Piłka nożna ACTIVE
Get Spart Piłka nożna Tinga METEOR Piłka nożna DOLE Spokey Piłka nożna ACTIVE
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info