Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Skauci Arsenalu oglądają zabójczy duet z Lyonu

Alexandre Lacazette i Nabil Fekir w tym sezonie francuskiej Ligue 1 robią prawdziwą furorę. Nie dziwi zatem to, że utalentowanym duetem interesują się takie kluby jak Arsenal Londyn, Chelsea oraz Liverpool. Ten pierwszy strzelił w lidze 27 goli, z kolei jego kolega zanotował 12 trafień w 27 meczach, stając się jednym z najlepszych pomocników w kraju. Razem są wyceniani na 60 mln funtów. Czy któryś z gigantów zdecyduje się na zakup w pakiecie?
Według angielskich mediów skaut "Kanonierów" Steve Rowley oglądał obu zawodników w zeszłym tygodniu w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Bordeaux, w którym Fekir zdobył w 9. minucie gola.

Ofensywny pomocnik, który w tym sezonie zanotował 12 trafień, wyceniany jest na 25 mln funtów. Z kolei jego kolega, Lacazette, który z 27 golami został najlepszym strzelcem ligi francuskiej i odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza roku, potencjalnego kupca będzie kosztować 35 mln.

Mimo tak wspaniałego sezonu obaj zawodnicy są zgodni, wolą pozostać w Lyonie i pomóc w przyszłym sezonie w zdobyciu mistrzostwa Francji.

- Wszyscy wiemy, że Lacazette to świetny piłkarz, ma za sobą wspaniały sezon - komplementuje kolegę z zespołu Fekir. - Wszyscy w klubie chcieliby go zatrzymać na kolejny rok.

Nabil Fekir również nie ma ochoty ruszać się z Lyonu w najbliższej przyszłości, jednak dał dziennikarzom do zrozumienia, gdzie najchętniej chciałby zagrać, gdyby nadarzyła się ku temu okazja.

- Odkąd pamiętam, klubem moich marzeń zawsze była Barcelona - powiedział piłkarz. - Gdybym miał kiedyś możliwość przejścia na Camp Nou, to byłoby to spełnienie moich dziecięcych marzeń.