0
0
0
Leicester
Bramki: Ulloa (1., 48. - karny), Morgan (16.) Kartki: James - żółta Skład: Schmeichel - Wasilewski (68. De Laet), Huth, Morgan - Albrighton, James, Cambiasso (74. Hammond), Schlupp - Mahrez - Vardy, Ulloa (78. Kramarić)
Newcastle
Kartki: Janmaat, Gutierrez, Williamson, Dummett - żółta; Williamson, Janmaat - czerwona (za drugą żółta) Skład: Krul, Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett - Taylor (58. De Jong), Colback - Perez (74. Armstrong), Sissoko, Gutierrez - Riviere (64. Anita)
W meczu 35. kolejki Leicester Marcina Wasilewskiego pewnie pokonało Newcastle 3:0. Polak zagrał dobrze i wywalczył rzut karny. Dla ?Srok? była to ósma porażka z rzędu.
Dla drużyny Wasilewskiego mecz nie mógł się lepiej zacząć - pierwszy gol padł już w 1. minucie. Albrighton dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Ulloa, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Krula. 15 minut później Leicester prowadziło 2:0. Kolejny stały fragment gry, tym razem do piłki doszedł Wes Morgan i z bliska wpakował ją do siatki.

Newcastle miało swoje szanse w pierwszej połowie, ale trzeciego gola zaraz po przerwie strzelili gospodarze. W polu karnym w 46. minucie faulowany był Wasilewski, a rzut karny pewnym strzałem pod poprzeczkę na bramkę zamienił Ulloa.

Newcastle kończyło mecz w dziesiątkę - w 61. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Williamson.

Wasilewski zagrał dobry mecz, nie miał problemów w obronie, wywalczył rzut karny. W 68. minucie zmienił go Ritchie De Laet.

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Leicester ma 34 punkty i zajmuje 16. miejsce w tabeli (główni rywale w walce o utrzymanie jeszcze nie grali). Newcastle jest 14. i ma jeden punkt więcej.