Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Thierry Henry: Nie chcę, by Arsenal poszedł w ślady Liverpoolu

W wywiadzie dla francuskiego "L'Equipe" legenda "Kanonierów" wyraziła obawy, że Arsenal Londyn mógłby nie zdobyć mistrzostwa Anglii przez kolejne lata.
- Jeśli w 1990 roku powiedziałbym, że Liverpool przez 25 lat nie zdobędzie mistrzostwa Anglii, zostałbym uznany za szaleńca - powiedział Francuz. - Nie chcę, żeby to samo spotkało Arsenal.

Podopieczni Arsena Wengera mają siedem punktów straty do lidera Premier League Chelsea Londyn. Henry bardzo liczy na to, że jego były klub zrobi wszystko, by niedługo cieszyć się z upragnionego tytułu.

- W tym sezonie nie jest najgorzej i jeszcze wszystko jest możliwe, tym bardziej że Arsenal nie gra już w Lidze Mistrzów, więc piłkarze mogą się skupić głównie na krajowych rozgrywkach. Jednak chłopaki niepotrzebnie stracili zbyt dużo punktów na początku sezonu - uważa Henry.

Były reprezentant Francji jest jednak optymistą i wierzy, że w końcu nastaną lepsze dni dla jego ukochanego klubu. - Jestem przekonany, że z tym składem Arsenal stać na zdobycie mistrzostwa Anglii w ciągu kilku lat.