Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Były bramkarz Arsenalu: Szczęsny ma potencjał, ale musi ciężej pracować

Wojciech Szczęsny powinien ciężej pracować, by w pełni zrealizować swój ogromny potencjał - uważa Bob Wilson, bramkarz Arsenalu w latach 1963-1974, w barwach którego zdobył mistrzostwo kraju, Puchar Anglii oraz Puchar Miast Targowych.
- Od momentu gdy Wojciech dostał się do pierwszego zespołu, wielu pytało, czy jest wystarczająco dobry. Myślałem, że ten chłopak ma potencjał na to, by stać się wybitnym bramkarzem. Wciąż w to wierzę, gdyż - jak na swoją pozycję - jest wciąż młody - powiedział Wilson.

- Powiedziałbym mu tylko "spójrz, Arsenal to jeden z największych klubów piłkarskich na świecie. Jeśli stąd odejdziesz, to nie wiem, czy znajdziesz drugi tak dobry klub. W twoim wieku musisz poświęcić się, by zrealizować swój potencjał, musisz wyeliminować wiele innych rzeczy ze swojego życia".

Wilson opowiedział o tym, jak sam poświęcał się swojej pracy. - Dosyć późno wszedłem na wysoki poziom, ale jak już pojawiłem się w składzie Arsenalu, to piłka stała się niemalże ważniejsza od mojej rodziny. Każdy moment poświęcałem na treningi. Gdy koledzy szli pod prysznic, ja nadal ćwiczyłem. Chciałem być pewny, że nigdy po meczu nie będę mógł sobie powiedzieć, że mogłem zrobić coś lepiej. Z tego względu moja rada dla Wojciecha brzmi "udowodnij jak dobry możesz być".

Szczęsny prawdopodobnie zagra w poniedziałek z Manchesterem United w Pucharze Anglii. - Wojciech grał już w ważnych meczach, myślę, że postara się pokazać swoje umiejętności. Na treningach pracuje bardzo ciężko - powiedział menedżer Arsenalu, Arsene Wenger. Puchar Anglii to jedyne rozgrywki, w których Polak występuje. Po raz ostatni w Premier League zagrał 1 stycznia (0-2 z Southampton). Popełnił wtedy błędy przy obu bramkach i po meczu zapalił papierosa. Dostał za to karę w wysokości 20 tys. funtów. Od tej pory bramki Arsenalu strzeże David Ospina.

Narty Karabiny Dziewczyny - polskie biathlonistki jak od Tarantina [ZDJĘCIA]


Reklama