Puchar Ligi Angielskiej 2014/15 - Półfinał
1
0
1
Liverpool
Bramki: Sterling (59.) Kartki: Gerrard, Lucas - żółta. Skład: Mignolet, Can, Sakho, Skrtel, Moreno, Lucas, Gerrard (Lallana 70'), Henderson, Markovic, Sterling, Coutinho
Chelsea
Bramki: Hazard (19.) Kartki: Filipe Luis, Mikel - żółta. Skład: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Felipe Luis, Mikel, Matić, Willian (Azpilicueta 87'), Fabregas, Hazard, Diego Costa.
Liverpool zremisował na Anfield Road z Chelsea 1:1 w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Podopieczni Mourinho prowadzili po golu Hazarda, ale w drugiej połowie spotkania do wyrównania doprowadził Sterling.
Liverpool od początku przeważał, ale klarownych sytuacji bramkowych brakowało po obu stronach boiska. W 18. minucie spotkania Can faulował w polu karnym Hazarda i sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla gości. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza Liverpoolu, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Więcej ciekawych akcji kibice oglądali dopiero w drugiej części meczu. Znów do zdecydowanego ataku ruszyli zawodnicy Liverpoolu i wreszcie dopięli swego. W 59. minucie do wyrównania doprowadził Sterling, który najpierw balansem ciała minął rywala, potem wszedł między dwóch obrońców Chelsea i mocnym strzałem po ziemi w sam róg bramki pokonał Courtoisa. Bliżej zdobycia kolejnej bramki byli gracze Rodgersa. Gerrard trafił w słupek, a strzał Lallany fantastycznie obronił belgijski bramkarz Chelsea.

Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kolejnej bramki i mecz zakończył się remisem 1:1. Dzięki bramce strzelonej na wyjeździe to Chelsea jest bliżej awansu do finału rozgrywek. Rewanż zostanie rozegrany 27 stycznia o 20:45. Relacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.