Premier League. Wygrane faworytów, Leicester wciąż dołuje

Newcastle
0
1
1
Bramki: Rooney (23., 36.), Van Persie (53.) Kartki: Van Persie - żółta Skład: De Gea - McNair, Evans, Jones - Valencia (80. Rafael), Rooney, Carrick (62. Fletcher), Young - Mata - Falcao (65. Wilson), Van Persie
Newcastle
Brami: Cisse (87. - karny) Kartki: Taylor, Gouffran - żółta Skład: Alnwick - Janmaat, Taylor, Coloccini, Dummett (63. Cabella) - Anita, Colback - Armstrong (63. Cisse), Sissoko, Gouffran - Perez (82. Vuckić)
Manchester City, Manchester United, Liverpool, Tottenham i Southampton solidarnie wygrały swoje mecze drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Drużyna Marcina Wasilewskiego wciąż zamyka ligową tabelę.
Manchester United napędzany przez tercet Juan Mata - Radamel Falcao i Wayne Rooney szybko rozmontował obronę Newcastle. Napastnik reprezentacji Anglii dwie bramki strzelił, a przy trzeciej, zdobytej przez Robina Van Persiego, asystował.

Manchester City utrzymuje dystans do prowadzącej Chelsea. W piątek pewnie pokonał West Bromwich po golach Fernando, Yayi Toure i Davida Silvy.

Wygrał też Liverpool. Skromne 1:0 na wyjeździe z Burley dało trafienie Raheema Sterlinga.

Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Leicester. Marcin Wasilewski znów zagrał pełne 90 minut, ale nie ustrzegł drużyny przed porażką 1:2 z Tottenhamem. Leicester do bezpiecznego miejsca traci już sześć punktów.

Czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Polak zagrał 90 minut w wygranym 1:0 meczu Swansea z Aston Villą.