Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wenger: Arsenal kupi obrońcę, jeśli...

Arsene Wenger zapowiedział, że Arsenal może kupić obrońcę w zimowym oknie transferowym. Jest tylko jedno "ale" - musi to być "odpowiedni zawodnik". Arsenal zagra dziś na wyjeździe z Liverpoolem. Początek meczu o godzinie 17.00. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
Pobierz aplikację Sport.pl LIVE!

- Jeśli znajdziemy takiego, to pozyskamy go bez żadnych wątpliwości - stwierdził Francuz. Arsenal pomimo letnich wzmocnień ma spore problemy w defensywie. Zaledwie siedmiu zawodników w kadrze to obrońcy, a tylko dwaj - Per Mertesacker i Laurent Koscielny - to środkowi obrońcy.

"The Telegraph" informuje, że Wenger prawdopodobnie sprowadzi 21-letniego Tyrone'a Mingsa. Zawodnik Ipswich Town miałby kosztować 8 mln funtów. To lewy obrońca, ale może występować również na środku defensywy.

W zbliżającym się oknie transferowym Arsenal ma ok. 20 mln funtów do wydania. Biorąc pod uwagę liczne kontuzje - np. Jacka Wilshere'a - do londyńskiego klubu może trafić również defensywny pomocnik. To właśnie w tyłach Wenger widzi największy problem swojej ekipy. - Myślę, że poprawiamy się, ale stawka jest ogromna. W Premier League musimy wygrywać mecze, gramy też w Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów, a bez stabilności w defensywie nie mamy tam przyszłości.

Francuza często oskarża się o niechęć do wydawania pieniędzy, ale ten nie zgadza się z takim postawieniem sprawy. - Istnieje ogromna różnica pomiędzy tym, jak jestem postrzegany przez innych ludzi. Nie boję się wydawać pieniędzy. Przekonalibyście się o tym, gdybyście gdzieś ze mną wyszli!

- Nie lubię wydawać czyichś pieniędzy, ale swoje już tak. Był okres, gdy nie mieliśmy [Arsenal] funduszy. Walczę przeciwko wydawaniu pieniędzy, gdy stawia to przyszłość klubu w niebezpieczeństwie.

Koszykarz w NBA, gwiazda Premier League czy hokeista NHL? Kto zarabia najlepiej?