Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Championship. Ekipy dwóch polskich bramkarzy na czele!

Ekipa Artura Boruca, Bournemouth rozbiła Blackpool i umocniła się na prowadzeniu w Championship (druga klasa rozgrywkowa w Anglii). Co ciekawe, na drugim miejscu jest zespół, w którym gra inny polski bramkarz - Ipswich Town z Bartoszem Białkowskim w pierwszym składzie.
Ipswich wygrało trzy z czterech ostatnich spotkań, co pozwoliło mu wspiąć się na drugie miejsce w Championship. Jest ono premiowane bezpośrednim awansem do Premier League. W sobotnim spotkaniu Bartoszowi Białkowskiemu i jego kolegom po dwóch trafieniach w pierwszej połowie udało się pokonać Middlesbrough 2:0. Był to ósmy występ Polaka w barwach Ipswich, do którego przeszedł przed rozpoczęciem sezonu z trzecioligowego Notts County.

Trzecie zwycięstwo z rzędu zaliczyło natomiast Bournemouth. Artur Boruc nie zachował co prawda czystego konta, ale jego koledzy wyśmienicie spisali się w ofensywie - liderzy Championship wygrali aż 6:1.

Boruc jest tylko wypożyczony do Bournemouth z Southampton. Tamtejszy trener, Ronald Koeman nie ukrywa, że nie widzi Polaka w swoim zespole. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych przyznał, że jest zadowolony ze swoich bramkarzy - w tym sprowadzonego z Celticu Frasera Forstera - i że Boruc nie jest mu potrzebny. Z wypowiedzi Polaka także można wyczytać, że liczy na powrót do Premier League poprzez awans z Bournemouth.

Za nami dopiero 22 kolejki (z 46) i do ostatecznych rozstrzygnięć wciąż daleko, ale dobra forma obu zespołów jest obiecująca. W Championship dwa zespoły awansują bezpośrednio, a kolejne cztery rozgrywają między sobą mecze na zasadzie półfinałów i finału o awans. Obecnie na tych miejscach są Brentford, Middlesbrough, Derby County i Watford.