Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Seaman ocenił Szczęsnego i Fabiańskiego

- On nie popełnia głupich błędów. Ma fantastyczne interwencje, ale trenerzy powinni przyjrzeć się jego decyzjom. Potrzebna jest analiza wideo, bo czasem robi błędy i ktoś musi mu to pokazać - ocenił Wojciecha Szczęsnego David Seaman, były bramkarz Arsenalu i reprezentacji Anglii.
Seaman został poproszony o ocenę bramkarzy przez Sky Sports. Były bramkarz Arsenalu mówi, że jego zdaniem jednym z najlepszych golkiperów na świecie jest obecnie David de Gea, piłkarz Manchesteru United. - Bardzo lubię jego grę, imponuje mi to, jak wiele wniosków wyciąga z błędów - powiedział Seaman. Dodał, że gdyby przyszło mu oceniać dałby mu dziewięć punktów w dziesięciostopniowej skali.

Seaman chwalił także polskich bramkarzy - Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. Pierwszy broni w Arsenalu, drugi przed sezonem odszedł z londyńskiego klubu do Swansea.

- On nie popełnia głupich błędów. Ma fantastyczne interwencje. Jest dużym gościem i cały czas jest lepszy, bo za nim najlepszy sezon w karierze. Myślę, że mógłby się nauczyć jeszcze werbalnej strony gry bramkarza. To jest do zrobienia. Ja do Arsenalu trafiłem jako 26-latek, miałem cztery lata doświadczenia w Premier League z QPR. Byłem już doświadczony, a on musi się uczyć, grając na najwyższym poziomie. A ma tylko 24 lata! Ludzie zapominają, że on jest ciągle młody i przed nim jeszcze długa kariera. Trenerzy powinni przyjrzeć się jego decyzjom. Potrzebna jest analiza wideo, bo czasem robi błędy i ktoś musi mu to pokazać. W tej chwili dałbym mu osiem w dziesięciostopniowej skali - powiedział o Szczęsnym.

- To był dobry ruch. Gra w Premier League regularnie. Potrzebował tego będąc w Arsenalu, ale tak się nie stało. Miał tam chwiejny okres, ale ciężko na tym pracował. Bardzo wyćwiczył swoją grę, pracował także nad stroną mentalną. Tak jak ja pożegnał się z Arsenalem, wygrywając Puchar Anglii. Udowadnia, że stać go na dobrą grę i może teraz w Arsenalu się zastanawiają, czy nie powinni go zatrzymać. Dałbym mu siedem lub osiem dziesięciostopniowej skali - ocenił Fabiańskiego.

10 stadionów, które musisz odwiedzić jako kibic futbolu [ZDJĘCIA]


Kto z tej trójki jest najlepszym bramkarzem?
Więcej o: