Premier League. Porażka Manchesteru City, West Ham nadal zaskakuje

Manchester City przegrał już drugi mecz w tym sezonie. Mistrzowie Anglii okazali się słabsi od bardzo dobrze spisującego się w tym sezonie West Hamu United i przegrali na wyjeździe 1-2.

"Młoty" wyszły na prowadzenie w 21. minucie po golu Morgana Amalfitano z najbliższej odległości. Manchester City przeważał, stale atakował (miał 66 proc. posiadania piłki i 21 strzałów przy 12 gospodarzy), ale świetne okazje zmarnował chociażby Sergio Aguero. Jedna z kontr West Hamu zakończyła się drugim golem. Diafra Sakho pokonał Joe Harta po dośrodkowaniu Aarona Cresswella i zdobył swojego szóstego gola w tym sezonie Premier League.

Dwie minuty później nadzieję Manchesterowi City na wyrównanie pięknym strzałem dał David Silva. Jednak West Ham United nie dało wyrwać sobie zwycięstwa, dzięki czemu do drugiego Manchesteru City traci już tylko jeden punkt po 9 kolejkach. Za to mistrzowie Anglii tracą już 5 oczek do Chelsea, która ma jeden mecz rozegrany mniej - jutro zmierzy się z Manchesterem United.