Liga angielska. Remis w derbach Liverpoolu

Liverpool zremisował 1:1 z Evertonem w derbowym hicie 6. kolejki Premier League. Gole zdobyli Stevan Gerrard w 65. i Phil Jagielka w 91. minucie.
Liverpool
Bramki: Gerrard (65.) Kartki: Gerrard, Moreno - żółta Skład: Mignolet - Manquillo, Skrtel, Lovren, Moreno - Henderson, Gerrard - Marković (60. Coutinho), Sterling, Lallana - Balotelli (88. Lambert)
Everton
Bramki: Jagielka (90.) Kartki: Barry - żółta Skład: Howard - Hibbert (73. Browning), Stones, Jagielka, Baines - McCarthy, Besić (80. Eto'o), Barry - Naismith, Lukaku, Mirallas (31. McGeady)
W pierwszych pięciu kolejkach nowego sezonu Premier League Liverpool i Everton zawodziły swoich kibiców. Pierwsi z sześcioma punktami zajmowali 11. miejsce, drudzy z pięcioma "oczkami" byli sklasyfikowani na 14. pozycji. Przed spotkaniem obaj trenerzy - Brendan Rodgers i Roberto Martinez - zapowiadali walkę o trzy punkty.

Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze. "The Reds" przeważali od pierwszych minut, prowadziliby jeszcze przed przerwą, gdyby którąś z dogodnych okazji wykorzystał Mario Balotelli. W 65. minucie po faulu na nim rzut wolny świetnie wykonał Gerrard. Kapitan uderzył technicznie nad murem, a Tim Howard skapitulował, choć zdołał dofrunąć do piłki i podbić ją, ale nie na tyle mocno, by nie wpadła do bramki.

Minutę później po świetnej centrze Sterlinga z pięciu metrów w poprzeczkę huknął Balotelli. Z biegiem czasu Liverpool zaczął się cofać, niepotrzebnie oddając gościom inicjatywę. Ci nie potrafili poważnie zagrozić bramce Mignoleta, aż nadeszła 91. minuta. Po jednej z wielu wrzutek "na aferę" z własnego pola karnego piłkę głową wybił Lovren. Bez przyjęcia uderzył ją stojący 25 metrów od bramki Jagielka. Mignolet nie miał szans - piłka trafiła w okienko.