Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Fabiański: "Swansea to odpowiednie miejsce dla mnie".

- Od początku wiedziałem, że chcę trafić do Swansea. Podobają mi się filozofia klubu i sposób gry w piłkę całej drużyny. Nadszedł czas na nowe wyzwanie, a Swansea to odpowiednie miejsce dla mnie - powiedział w wywiadzie dla magazynu "Four Four Two" Łukasz Fabiański. W letnim okienku transferowym "Fabian" zamienił Arsenal Londyn na walijskie Swansea City.
Łukasz Fabiański jest przekonany, że Swansea City to odpowiednie miejsce dla niego. Po siedmiu latach występów w barwach Arsenalu Londyn 21-krotny reprezentant Polski wybrał ofertę "Łabędzi". - Od początku wiedziałem, że chcę trafić do tego klubu. Podobają mi się filozofia i sposób gry w piłkę drużyny. Nadszedł czas na nowe wyzwanie, a Swansea to odpowiednie miejsce dla mnie - powiedział w rozmowie z "Four Four Two" wychowanek MSP Szamotuły.

W poprzednim sezonie Polak pomógł Arsenalowi w wygraniu Pucharu Anglii, pierwszego od 2005 roku trofeum "Kanonierów". - To był czas, aby odejść i rozpocząć nowe wyzwanie. Zdobycie Pucharu Anglii było wielkim sukcesem. Reakcja fanów była niesamowita. Spędziłem w Arsenalu siedem niezwykłych lat - dodał Polak, który z walijskim klubem związał się 4-letnią umową.

Wydawało się, że Fabiański będzie walczył o miejsce w bramce z Michaelem Vormem, ale Holender właśnie przeszedł do Tottenhamu Londyn. - Odejście Michaela nic nie zmienia. Dam z siebie wszystko. Chcę być pierwszym bramkarzem Swansea - zapowiedział odważnie 29-latek.