Piłka nożna. City i Liverpool wygrywają w Międzynarodowym Pucharze Mistrzów

Manchester City rozbił AC Milan 5:1, a Liverpool wygrał z Olympiakosem Pireus 1:0 w meczach grupy B Międzynarodowego Pucharu Mistrzów rozgrywanego w USA.

Piłkarze Manchesteru City, mistrzowie Anglii, już po 26 minutach mieli na koncie cztery bramki w pojedynku z Milanem. Kolejno Jovetic, Sinclair, Navas i Iheanacho wybili ekipie z Włoch z głowy myślenie o korzystnym wyniku.

Jedyną bramkę dla Milanu w 42. minucie strzelił Muntari, a w drugiej połowie wynik na 5:1 ustalił Jovetic.

W drugim meczu w nocy z niedzieli na poniedziałek Liverpool skromnie pokonał Olympiakos Pireus. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Raheem Sterling, który wykorzystał rykoszet po uderzeniu Daniela Sturridge'a.

Teraz w turnieju czeka nas dzień przerwy. W nocy z wtorku na środę Manchester United zagra z Interem Mediolan, a Real Madryt zmierzy się z Romą.

W turnieju osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Ich zwycięzcy zagrają w finale w Miami w nocy z 4 na 5 sierpnia o godz. 2.