Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Didier Drogba coraz bliżej Chelsea Londyn

Chelsea próbuje ściągnąć na Stamford Bridge Drogbę. Jose Mourinho zaznacza, że nie chce Iworyjczyka ze względów sentymentalnych. Liczy na jego piłkarskie umiejętności.
Mourinho coraz częściej wspomina o możliwym powrocie Drogby na Stamford Bridge. Iworyjczykowi skończyła się umowa z Galatasaray Stambuł. Od tego momentu łączony był m.in. z Juventusem Turyn, Chelsea Londyn, ale również plotkowano o jego przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Menedżer The Blues wierzy, że Drogba dalej może być kluczowym piłkarzem w jego kadrze.

- Chcemy wygrywać mecze i zdobywać trofea. Didier jest jednym z najlepszych napastników w Europie. Wciąż ma warunki odpowiadające Premier League. Myślimy o nim, ale nie ze względów sentymentalnych. Chcemy go nie dlatego, że strzelił większość najważniejszych goli dla Chelsea. Nie potrzebuję go również w roli asystenta. Pragnę go mieć w swojej drużynie, ponieważ posiada umiejętności, które mogą wzmocnić nasz klub. Decyzję muszę podjąć szybko. Pan Abramowicz nie mówi zbyt dużo na ten temat. Wiedzcie jednak, że to inteligentny człowiek i wie, jacy ludzie należą do klubu. Czujemy, że Didier do nas należy - powiedział Mourinho.

Mourinho zaznacza, że Drogba nie jest za stary dla Chelsea. Mimo jego nieudanej przygody z Shanghai Shenhua w Chinach i krótkim epizodzie w Galatasaray, Portugalczyk ciągle wierzy w umiejętności Iworyjczyka.

- Nie byłem klasowym piłkarzem. Dużo jednak rozmawiałem z zawodnikami, aby zrozumieć lepiej ich sytuację - zwierza się The Special One. - Kiedy robią się starsi, nie tracą umiejętności piłkarskich. Najważniejsze jest, jak regenerują się z meczu na mecz. Młody piłkarz może zagrać dzisiaj spotkanie i za 48 godzin kolejne. W trakcie sezonu rozgrywa ich z 50. Nie ma więc różnicy między dwudziestoparolatkiem a trzydziestoparolatkiem. Grają i myślą w ten sam sposób. Ci starsi jedynie potrzebują więcej odpoczynku. Dlatego uważam, że Drogba byłby cennym piłkarzem dla każdej drużyny.

Mourinho wypowiedział się również na temat Franka Lamparda. Legenda Chelsea podpisała kontrakt z The New York City. Portugalczyk chwali jednak swojego byłego podopiecznego i Romana Abramowicza, a także sposób, w jaki pojednali się ze sobą.

- Sposób, w jakim pan Abramowicz porozumiał się z Lampardem, jest niesamowity. "Jeśli chcesz odejść, odejdź. Jeśli będziesz chciał wrócić, wracaj. Nieważne, czy w roli asystenta, ambasadora, dyrektora czy trenera". Fantastyczne - podsumował Mourinho słowa właściciela Chelsea. - Otrzymałem wiadomość od Franka. "Powodzenia. Widzimy się za parę lat w Chelsea".

Kto będzie podstawowym napastnikiem Chelsea w przyszłym sezonie?