Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ryan Giggs: Louis van Gaal stworzył podobną atmosferę jak za czasów Fergusona

Nowy menedżer Manchesteru United szybko wyrobił sobie markę w nowym klubie. Ryan Giggs uważa, że holenderski szkoleniowiec zachowuje się podobnie do sir Alexa Fergusona.
Louis van Gaal pracuje z nowym klubem od ponad tygodnia. W pierwszym meczu swojej nowej drużyny w USA Czerwone Diabły pokonały Los Angeles Galaxy 7:0. Najlepszym zawodnikiem na boisku okazał się Ander Herrera, który jest nowym piłkarzem angielskiego klubu. Ryan Giggs, który jest asystentem Holendra, twierdzi, że van Gaal przypomina mu Fergusona.

- Obydwaj menedżerowie mają nad sobą specjalną aurę - powiedział Giggs. - To dlatego, że tyle osiągnęli w swojej karierze. Oczekują od swoich piłkarzy respektu. Pracuję z nim krótko, ale już wiem, czemu zdołał wygrać tak wiele. Zaraża swoją osobowością. Chce, żeby wszystko było uporządkowane od pierwszej do ostatniej minuty treningu. To, co przekazuje, jest proste i klarowne. To wspaniałe doświadczenie oglądać go, jak pracuje. Za każdym razem piłkarze wiedzą, kiedy robią coś dobrze albo źle. Van Gaal potrafi na treningu pochwalić, ale też i zganić, kiedy jego polecenia nie są wykonywane - dodał Walijczyk.

Ryan Giggs zauważył również różnice między Holendrem a Szkotem. Według legendy Manchesteru United, van Gaal o wiele częściej przeprowadza z zawodnikami treningi z piłką.

- Robimy dużo ćwiczeń z piłką. Piłkarze czerpią z tego przyjemność. Nie są może do tego przyzwyczajeni, ale to inny menedżer z odmienną ideologią. Jego filozofia przyniosła mu wielkie sukcesy, zresztą jego CV mówi samo za siebie. Van Gaal chce, abyśmy grali ofensywny, atrakcyjny futbol. Mamy być agresywni i zdobywać wiele bramek. Będzie dawał młodym piłkarzom szansę, by stali się pełnoprawnymi zawodnikami Manchesteru United - zakończył asystent Holendra.

Czy Louis van Gaal nawiąże do sukcesów sir Alexa Fergusona?