Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Mourinho chce zatrzymać Cecha

Wbrew wcześniejszym doniesieniom angielskich dziennikarzy Jose Mourinho zamierza zatrzymać na nadchodzący sezon Petra Cecha. Wydawało się, że w związku z powrotem z wypożyczenia do Atletico Madryt Thibaut Courtois 32-latek opuści Stamford Bridge. Portugalczyk ma jednak inne plany.
Petr Cech nie odejdzie z Chelsea Londyn. W środę Jose Mourinho oświadczył, że zamierza zatrzymać w klubie czeskiego bramkarza. - Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, jest komfortowa. Posiadanie Cecha i Courtois oznacza, że mamy najlepszego młodego bramkarza świata i jednego z czterech-pięciu najlepszych doświadczonych golkiperów. Być może jeden z nich nie będzie szczęśliwy, ale kibice będą zadowoleni, a to jest ważniejsze od wszystkiego - powiedział Portugalczyk.

Cech ma na swoim koncie blisko 500 meczów między słupkami Chelsea. Z kolei Courtois ostatnie trzy lata spędził na wypożyczeniu w Atletico Madryt, gdzie stał się jednym z najlepszych golkiperów świata.

Mourinho dodał, że jest zadowolony z ogólnej sytuacji kadrowej swojego zespołu. - Płacą mi za podejmowanie decyzji o tym, kto ma do nas przyjść, a kto powinien opuścić Chelsea. To niełatwe zadanie, ale uważam, że teraz jesteśmy w dobrej sytuacji - dodał "The Special One".