Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Mourinho: "Rywalizacja z van Gaalem mnie nie martwi".

- Nie martwię się obecnością Louisa van Gaala. Nie mogę się doczekać rywalizacji z Manchesterem United - powiedział w rozmowie z "Mail on Sunday" Jose Mourinho. Szkoleniowiec Chelsea Londyn jak zwykle był pewny siebie i błysnął kilkoma efektownymi wypowiedziami.
Louis van Gaal podjął się zadania odbudowy potęgi Manchesteru United. Z kolei Jose Mourinho rozpoczyna drugi rok pracy w Chelsea Londyn przy okazji jego drugiej przygody z "The Blues". Holender i Portugalczyk znają się ze wspólnej pracy w FC Barcelonie. W latach 1997-2000 Mourinho był członkiem sztabu szkoleniowego van Gaala.

- Nie martwię się obecnością Louisa van Gaala. Wręcz przeciwnie, nie mogę się doczekać rywalizacji z Manchesterem United. Obserwowałem Louisa podczas czwartkowej prezentacji. Był szczery i otwarty, jak zawsze - powiedział w rozmowie z "Mail on Sunday" Jose Mourinho.

Portugalczyk docenił fakt, że 62-latek zdobywał tytuły z FC Barcelona, Bayernem Monachium, Ajaxem Amsterdam czy AZ Alkmaar. - To jest bardzo dobry trener. Obaj jesteśmy wspaniałymi trenerami. Louis był najlepszym selekcjonerem na mundialu. Myślę, że to idealny trener dla Manchesteru United. Szanuję go. Jest w najlepszym okresie swojej kariery - podsumował Portugalczyk.