Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ashley Cole ma swojego następcę. Chelsea zapłaci 30 milionów za obrońcę mistrza Hiszpanii

Jak informują hiszpańskie i angielskie media, lewy obrońca Atletico Madryt, Filipe Luis, od nowego sezonu będzie nowym piłkarzem Chelsea. Londyńczycy zdecydowali się zapłacić 30 milionów euro.
Po tym, jak szeregi trzeciej drużyny Premier League opuścił Ashley Cole (zasilił szeregi AS Romy), Jose Mourinho szukał odpowiedniego zastępcy na pozycję lewego obrońcy. Wydaje się, że poszukiwania zakończyły się sukcesem i ekipę z Londynu w następnym sezonie wspomoże Filipe Luis.

Na początku oba kluby nie mogły dojść do porozumienia w kwestii finansowej. Włodarze Chelsea zaproponowali 25 milionów euro, czyli o pięć mniej niż klauzula zawarta w kontrakcie skrajnego obrońcy. Hiszpanie nie chcieli przystać na takie warunki i odrzucili ofertę. Właściciel londyńczyków, Roman Abramowicz, podobnie jak Jose Mourinho, nie zwykł odpuszczać i zdecydował się wyłożyć wymagane 30 milionów euro.

Obserwuj autora na Twitterze @basz24

Jak informuje brytyjski dziennik "The Sun", transakcja jest dopięta na ostatni guzik i już tylko kwestią dni jest oficjalne potwierdzenie transferu.

Patrząc na politykę Atletico, transakcja wydaje się wielce prawdopodobna. Hiszpanie znani są z zarabiania kroci na piłkarzach. Wystarczy przypomnieć historię takich zawodników jak: z Fernando Torres, Sergio Aguero, Radamel Falcao czy bohater tegorocznego transferu Diego Costa.

W dodatku na początku czerwca szeregi Rojiblancos zasilił 28- letni obrońca grający na pozycji Brazylijczyka, Guilherme Siqueria, który został sprowadzony za 10 milionów euro z Granady.

Filipe Luis spędził cztery sezony. Rozegrał 180 spotkań i zdobył 5 bramek. W tym czasie zespół Brazylijczyka wygrał Ligę Europejską, Puchar Hiszpanii, mistrzostwo Hiszpanii, dwukrotnie Superpuchar Europy oraz Superpuchar Hiszpanii.