0
0
0
Arsenal
Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Artera, Ramsey (Rosicky) - Cazorla, Oezil (Flamini), Podolski, Giroud (Sanogo) Gole Koscielny (26.), Oezil (42.), Giroud (66.) Kartki: Ramsey - żółta, Koscielny - żółta, Sagna - żółta
Newcastle
Krul - Debuchy, Williamson, Coloccini, Dummett - Gosling (Ameobi ), Anita, Tiote, Gouffran (Armstrong) - Sissoko - Remy Gole - Kartki: Sissoko - żółta, Tiote - żółta
Arsenal wygrał w poniedziałek z Newcastle 3:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad piątym Evertonem. To miejsce daje Kanonierom prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.
To był ważny mecz dla Arsenalu. Gdyby Newcastle wygrało w poniedziałek w Londynie, to drużyna Arsene'a Wengera w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu grałaby z nożem na gardle, bo od Evertonu dzieliłby ją tylko punkt. Czwarte miejsce, które zajmuje Arsenal, daje prawo do gry w el. Ligi Mistrzów.

Mecz zaczął się spokojnie, żadna z drużyn przez pierwsze 20 minut nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W 26. minucie Koscielnego w polu karnym nie upilnował Sissoko. Obrońca Arsenalu z kilku metrów pokonał Krula. Asystę zaliczył Cazorla, który wrzucił piłkę z rzutu wolnego.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Arsenalu podwyższyli prowadzenie. Giroud znalazł się sam na sam z Krulem, próbował go pokonać dwukrotnie, ale bramkarz Newcastle zatrzymał te strzały. Piłka trafiła jednak do Oezila, który z kilku metrów wpakował ją do pustej bramki. Czekał na tę bramkę od jedenastu kolejek.

Tak samo jak z gola, kibice Arsenalu cieszyli się z każdego kontaktu z piłką powracającego po kontuzji Aarona Ramseya. To właśnie Walijczyk wziął udział w akcji, która dała Arsenalowi trzecią bramkę. Kontrę zainicjował Oezil, który pognał z piłką kilkadziesiąt metrów. Niemiec podał do Walijczyka, a ten udał, że będzie zbiegał z piłką w pole karne. W rzeczywistości podał na skrzydło do Oezila, który dośrodkował celnie na głowę Giroud. Francuz nie miał problemów z pokonaniem Krula z kilku metrów.

Na dwie kolejki przed końcem Arsenal ma 74 punkty i jest czwarty. Do trzeciego Manchesteru City traci trzy punkty, ale rozegrał o jedno spotkanie więcej. Newcastle jest dziewiąte.