Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Suarez piłkarzem sezonu

Luis Suarez z Liverpoolu został wybrany na najlepszego piłkarza sezonu Premier League w dorocznym głosowaniu Stowarzyszenia Zawodowych Piłkarzy. Za najlepszego młodego zawodnika ligi uznano Edena Hazarda z Chelsea.
Tu są Twoje bilety na mundial! Weź udział w konkursie i pojedź na Misję Brazylia! ?

Suarez jest dopiero drugim po Stevenie Gerrardzie piłkarzem Liverpoolu, który zdobył to wyróżnienie w erze Premier League. Zasłużył sobie na to, zdobywając 30 goli w lidze, walnie przyczyniając się do tego, że na dwie kolejki przed końcem "The Reds" są liderem i mają szansę na pierwszy tytuł mistrzowski od 24 lat.

Urugwajczyk prowadzi w klasyfikacji strzelców, ale może także pobić rekord trzydziestu jeden goli w sezonie, jaki wspólnie dzierżą Cristiano Ronaldo i Alan Sheraer. Jakby tego było mało, snajper Liverpoolu prowadzi także w klasyfikacji asyst - ma ich na swoim koncie dwanaście.

Suarez ma wyśmienity sezon, mimo że opuścił wiele spotkań przez swoje niezbyt odpowiedzialne zachowanie. Na początku sezonu "odsiadywał" bowiem jeszcze resztę kary dziesięciu meczów za ugryzienie Branislava Ivanovicia z Chelsea. W 2011 roku z kolei został zawieszony na osiem spotkań za rasistowskie komentarze pod adresem Patrice'a Evry.

Po tych incydentach Suraez skupił się jednak w tym sezonie na grze i efektem tego jest nagroda piłkarza sezonu. W głosowaniu wyprzedził Edena Hazarda z Chelsea i Yayę Toure z Manchesteru City.

Młody Belg z "The Blues" został jednak wybrany na najlepszego młodego piłkarza roku. W pokonanym polu został Daniela Sturridge'a z Liverpoolu i Luke'a Shawa z Southampton.

Jedenastka sezonu Premier League:

Cech (Chelsea) - Shaw (Southampton), Cahill (Chelsea), Kompany (Man City), Coleman (Everton) - Toure (Man City), Gerrard (Liverpool), Hazard (Chelsea), Lallana (Southampton) - Suarez (Liverpool), Sturridge (Liverpool)

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy