Puchar Anglii. Arsenal w finale, Fabiański bohaterem

1
Arsenal
1
Wigan
Bramki: Gomez (63. - karny) Kartki: Gomez, Collison, McArthur, Beausejour - żółta Skład: Carson, Perch, Boyce, Ramis (86. Caldwell), Crainey, McArthur, McEachran (64. Collison), McManaman (68. Powell), Beausejour, Gomez, Fortune
Arsenal
Bramki: Mertesacker (83.) Skład: Fabiański, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Monreal (62. Gibbs), Arteta, Oxlade-Chamberlain, Ramsey (114. Kallstrom), Cazorla, Podolski (68. Giroud), Sanogo
Pierwszego gola na Wembley strzelili piłkarze Wigan, a Arsenal długo męczył się z odrobieniem strat. Ostatecznie doszło do konkursu rzutów karnych. Bohaterem został Łukasz Fabiański, który obronił dwie pierwsze "jedenastki". "Kanonierzy" w finale zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Hull - Shefield.
Arsenal w pierwszej połowie miał przewagę, ale nie zachwycił. Najlepszą okazję zmarnował Sanogo, który po dośrodkowaniu z prawej strony wygrał pojedynek główkowy, ale z bliska trafił prosto w Carsona. Bramkarz Wigan instynktownie obronił ten strzał.

Sanogo dostał kilka dobrych prostopadłych podań, ale zwykle brakowało mu zdecydowania, by dojść do piłki. W drugiej połowie Arsenal również miał delikatną przewagę, ale to piłkarze Wigan trafili na 1:0. Mertesacker zahaczył w polu karnym McManamana, a Gomez pewnie pokonał Fabiańskiego z jedenastu metrów.

"Kanonierzy" mieli spore problemy z odrobieniem straty. Gola udało się strzelić na siedem minut przed końcem meczu - po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki z najbliższej odległości wbił Mertesacker.

W dogrywce oba zespoły miały swoje szanse (Chamberlain trafił w spojenie słupka z poprzeczką), ale o awansie do finału miały zdecydować rzuty karne. Łukasz Fabiański obronił dwa pierwsze strzały, a jego koledzy z zespołu się nie mylili. Ubiegłoroczni triumfatorzy nie obronią tytułu, w finale zagrają londyńczycy.

W drugim meczu półfinałowym Hull zmierzy się z Shefield United. Finał odbędzie się 17 maja na Wembley.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone