Premier League. Liverpool ponownie liderem

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Liverpool FC z dorobkiem 74 punktów jest liderem Premier League. W 33. kolejce ?The Reds? pokonali na wyjeździe West Ham 2:1.
West Ham
Bramki: Demel (45.) Kartki: Tomkins, Adrian, Nocerino, Armero - żółta Skład: Adrian - Demel, Tomkins, Reid, Armero - Noble, Taylor (78. Jarvis) - Downing, Nolan (68. Nocerino), Diame (85. Cole) - Carroll
Liverpool
Bramki: Gerrard (44. - karny, 71. - karny) Skład: Mignolet - Johnson, Skrtel, Sakho, Flanagan - Gerrard - Henderson, Coutinho (46. Lucas) - Sterling, Sturridge (85. Toure), Suarez
Prawdziwych emocji kibicom dostarczyła dopiero końcówka pierwszej połowy spotkania. W 43. minucie James Tomkins zagrał piłkę ręką podczas akcji Suareza. Sędzia nie wahał się i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Steven Gerrard.

Podopieczni Brendana Rodgersa nie nacieszyli się długo z prowadzenia. W ostatnich sekundach pierwszej połowy do wyrównania strzałem z niewielkiej odległości doprowadził Demel. Bramka nie powinna być jednak uznana. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Carroll faulował ręką Mignoleta, przez co ten wypuścił piłkę z rąk. Mimo długich konsultacji arbitrów bramka została uznana.

W 70. minucie meczu Liverpool wyszedł na prowadzenie. Sędzia uznał, że Adrian faulował w polu karnym Flanagana i ponownie wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11. metrze ponownie podszedł Gerrard i pewnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Po 33. kolejkach Premier League Liverpool jest liderem z dorobkiem 74 punktów. "The Reds" mają dwa punkty przewagi nad Chelsea i cztery nad Manchesterem City. "The Citizens" rozegrali jednak dwa mecze mniej.