Premier League. Liverpool wygrywa i wskakuje na drugie miejsce

Liverpool nie pozostawił złudzeń Southamptonowi i po raz kolejny w tym sezonie w efektowny sposób zgarnął trzy punkty. Wygrana 3:0 pozwoliła ?The Reds? wskoczyć na drugie miejsce w tabeli.

Liverpool tradycyjnie od pierwszych minut postawił na ofensywę, co już po szesnastu minutach przyniosło spodziewany efekt. Wtedy to Luis Suarez wykorzystał zbieg okoliczności w polu karnym, piłka trafiła pod jego nogi po rykoszecie i ten technicznym strzałem pokonał Artura Boruca.

Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił, choć Southampton nacierał niemal bez przerwy. Co i rusz znajdowali luki w defensywie Liverpoolu, jednak nie potrafili wyrównać.

Zemściło się to na nich w 58. minucie. Wtedy to ładne dośrodkowanie Suareza wykorzystał Sterling, który minutę po wejściu na boisko podwyższył na 2:0.

Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Steven Gerrard, strzelając bramkę z rzutu karnego.

Tym samym Liverpool znalazł się na drugim miejscu w Ekstraklasie i traci cztery punkty do liderującej Chelsea. W kolejnym meczu "The Reds" na Old Trafford z Manchesterem United.