Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Moyes: Każdy zawodnik musi udowodnić mi swoją wartość

Menedżer Manchesteru United David Moyes zapowiedział na konferencji prasowej przebudowę składu, po tym jak do Czerwonych Diabłów za 37,1 mln funtów dołączył Juan Mata. - Ten transfer był dopiero początkiem. Chcę mieć u siebie najlepszych graczy - tłumaczył Szkot.


- Jestem zawiedziony naszą obecną postawą i miejscem, jakie zajmujemy w Premier League. Biorę za to pełną odpowiedzialność. Nie zamierzam jednak tego akceptować - tłumaczył Moyes. - Dołożę wszelkich starań, żeby sprowadzić jak najlepszych piłkarzy do Manchesteru. Niestety, nie sądzę, że uda mi się kupić kogoś jeszcze w styczniu, ale latem na pewno zacznę przebudowę - dodał.

Trener Czerwonych Diabłów podkreślił, że żaden zawodnik obecnie grający w klubie nie może być pewny swojego miejsca w składzie. - Każdemu piłkarzowi daję możliwość zaprezentowania się i pokazania swoich możliwości. Od każdego wymagam także gry na jak najwyższym poziomie. Jeżeli zawodnik będzie chciał pozostać dłużej w tym klubie, musi dawać z siebie 100% - tłumaczył Szkot.

- Manchester United to bez wątpienia zespół mający aspiracje do bycia wśród najlepszych drużyn na świecie. Jak do tej pory pod moją wodzą nie udało nam się tego dokonać. Trzeba będzie to zmienić .

- Tak jak już mówiłem wcześniej, chcę mieć u siebie najlepszych piłkarzy świata. Juan jest jednym z takich zawodników. Jest on nie tylko czołowym graczem reprezentacji Hiszpanii, ale także Premier League. Postaram się, aby takich zawodników było u nas więcej - dodał.

Moyes w swojej wypowiedzi odniósł się także do przyszłych celów transferowych klubu. - Na pewno chcę sprowadzić środkowego pomocnika. Przydałby się także lewy obrońca. Potrzebuję jednak na to trochę czasu -tłumaczył Szkot.

W styczniu z klubem pożegnał się Fabio da Silva, a na wypożyczenie trafili Wilfred Zaha oraz Brazylijczyk Anderson. Bliscy odejścia są także Rio Ferdinand oraz Patrice Evra.

Po 22 kolejkach Manchester United zajmuje 7. miejsce w lidze ze stratą 14 punktów do prowadzącego Arsenalu.