Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea kupiła Salaha, co z Matą?

Chelsea Londyn potwierdziła na swojej oficjalnej stronie zakup Mohameda Salaha z FC Basel. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował transfer młodego Egipcjanina.


21-letni piłkarz gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Salah za czasów gry w Bazylei miał patent na Chelsea. Grając w barwach klubu ze Szwajcarii, zdążył strzelić ekipie ze Stamford Bridge trzy bramki.

Mimo młodego wieku Salah zdążył już zagrać 27 meczów w kadrze narodowej Egiptu. Strzelił w tym czasie 17 bramek. Niższą skutecznością wykazywał się w barwach klubowych, gdzie w 47 spotkaniach pokonywał bramkarza rywali 9 razy.

Według pierwszych informacji Chelsea zapłaciła za niego 11 milionów funtów.

Salah decydujący dla transferu Maty?

Od kilku dni mówi się też, że w kręgu zainteresowań Manchesteru United jest pomocnik Chelsea, Juan Mata. Salah to piłkarz grający na podobnej do Hiszpana pozycji, przez co można przypuszczać, że został on sprowadzony jako następca Maty.

Według ostatnich informacji Mata przeszedł już testy medyczne w Manchesterze, ale wciąż nie ma oficjalnej informacji na temat podpisania kontraktu przez 25-latka.

Stacja Sky Sports poinformowała, że po przejściu testów medycznych Hiszpan zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz "Czerwonych Diabłów" w piątek koło południa. Oferta MU miała opierać na 37 milionów funtów.