Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Manchester City wykupił klub z ligi australijskiej

Manchester City oficjalnie przejął 80 procent akcji klubu Melbourne Hearts, grającego w australijskiej A-League. Transakcję zaakceptowała w czwartek Australijska Federacja Piłkarska.


Po przejęciu akcji City mają ich większościowy pakiet. Pozostałe udziały mają w rękach właściciele klubu rugby Melbourne Storm. Finansowe szczegóły przejęcia 80 procent akcji nie zostały ujawnione.

Dyrektor wykonawczy City Ferran Soriano powiedział, że zamierza uczynić z Hearts najsilniejszy klub w Australii i całym regionie. To kolejna inwestycja mistrzów Anglii z 2012 roku, po założeniu w Nowym Jorku zespołu New York City FC, który od 2015 roku ma startować w rozgrywkach ligi MLS.

- To kolejny znak, że świat dostrzega australijski futbol - skomentował transakcję szef australijskiej federacji David Gallop.

Kapitanem Hearts jest były gracz Leeds United Harry Kewell. W obecnym sezonie Serca wygrały tylko jeden z piętnastu meczów i zajmują ostatnie miejsce w 10-zespołowej tabeli. Nowi właściciele zobowiązali się, że do połowy 2014 roku nie dokonają żadnych zmian w składzie drużyny ani wśród sztabu szkoleniowego.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone